„Oznámení na policii podal třiačtyřicetiletý místní muž, který si letos v únoru na elektronický inzerát zakoupil grafickou kartu MSI GeForce GTTX 1060 za částku osm tisíc korun,“ popsala mluvčí náchodské policie Eva Prachařová a dodala, že v okamžiku, kdy muž na účet inzerenta zaplatil celou požadovanou částku, s ním inzerent přerušil veškerou komunikaci. A zakoupené zboží do současné doby muži nezaslal.

„Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení proti neznámému pachateli pro přečin podvodu s možným až dvouletým trestem odnětí svobody,“ dodala mluvčí.

Jak se co nejlépe chránit při obchodování na internetu?
Před nákupem z jakéhokoliv internetového e-shopu je nejlepší si nejprve pročíst recenze na daný obchod, při koupi bazarových věcí na inzerát je dobré zadat jméno inzerujícího a hledat, zda nemá záporné komentáře. Pokud je to možné, policisté doporučují dát přednost osobnímu předání a platbě, popřípadě objednat na dobírku, ale i to nese jistá rizika. V případě velmi levných nabídek pak policisté nabádají k velké opatrnosti, ze zkušeností již vědí, že se za nimi často skrývají nabídky podvodníků nebo nepoctivě nabyté zboží, o které by mohl nakonec kupující při vracení původnímu majiteli bez náhrady přijít.