"Při následné kontrole usedlosti ve čtvrtek 13. února pak policisté, jak již tušili, objevili i indoorovou pěstírnu, obsahující na sto padesát omamně vonících rostlin těsně před sklizní. Současně kriminalisté zadrželi šestapadesátiletého obyvatele domu," popsala policejní mluvčí Eva Prachařová a dodala, že při nařízené domovní prohlídce celé usedlosti pak policisté momentálně indisponovaného pěstitele zastoupili a sami sklidili ze stodoly na 90 rostlin konopí vysokých 180 cm, z domu 49 rostlin konopí vysokých 90 cm, menší rostliny z pěstebního stanu i samotnou drcenou sušinu konopí.

Společně s rostlinami kriminalisté zároveň zabavili a odeslali k odborné expertize i plně automatizované vybavení celé pěstírny. "Hodnota zabavených věcí a rostlin, respektive možných výnosů z prodeje marihuany nebyla vzhledem k nutnosti odborné expertizy zatím stanovena, ale již nyní je jisté, že se bude pohybovat v řádech deseti až stovek tisíc korun," konstatovala mluvčí.

Proti zadrženému muži z Náchodska vyšetřovatel zahájil trestní stíhání pro spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Vzhledem k tomu, že obviněný muž je bez předchozích drogových kriminálních záznamů, hrozí mu trest odnětí svobody v rozmezí 1 roku až 5 let, nebo trest peněžitý a jeho další vyšetřování probíhá na svobodě.