„Kulturní podniky" ve městě? Hnaly svého favorita za zlatem. „Buben, hlasivky, plná hospoda, všichni v dresech… Dostavila se husí kůže. K tomu není potřeba nic dodávat, žádný hloupý kecy okolo. Byla to nádhera," užíval si triumf bikerův kamarád Petr Strákoš.

Starosta České Třebové Jaroslav Zedník drama málem nevydržel: „Když nastupoval Ital Fontana a Jarda začal ztrácet, byl jsem úplně vyřízený. Chvílemi jsem odcházel z obýváku, neměl jsem na to nervy."

Po úspěšném finiši českého závodníka ale vybuchl radostí. „I u televize to byly úžasné emoce. Hned po závodě jsem mu psal SMS, dojde mu ale asi až někdy za měsíc, těch gratulaci muselo dorazit mraky,"  usmíval se Zedník, jenž s Kulhavým každoročně spolupracuje při pořádání Českotřebovského cyklomaratonu. „Jarda je jeho mediální tváří a garantem. Vzal si na bedra propagaci a díky němu sem jezdí ti nejlepší závodníci z republiky. Nejvíc si ale vážím toho, jaký je to pohodový a normální kluk," dodal Zedník.

Co čeká Kulhavého teď? Velká sláva. V Ústí nad Orlicí ji narychlo dávají dohromady. „Přivítání chystáme pro širokou veřejnost, nepůjde jen o nějaké setkání na radnici s vedením města. Jarda je jedním z nás, v Ústí bydlí, staví tu dům, má zde spoustu kamarádů a fanoušků," plánuje ústecký starosta Hájek.

„Chceme Jardu jmenovat císařem, čeká ho průvod po městě," naťukl chystaný program jeden z organizátorů slávy Petr Strákoš.

Hlavní program by se měl odehrávat v úterý 14. srpna kolem čtvrté hodiny v areálu Kociánky. Čas se může ale ještě měnit. „Náš nový císař staví barák, takže kdo by mu chtěl udělat radost, ať přinese drobný stavební materiál, klidně může nabídnou i poukaz na pět hodin dobrovolných prací," smál se Strákoš.

V úterý půjde Ústí spát hodně pozdě. Antické slavnosti budou velkolepé…