Podobná situace, jaká se stala loni na železničním přejezdu ve Studénce, se přihodila tento týden i v Náchodě. Na rozdíl od té moravské se však nikomu nic nestalo. Nezodpovědné chování řidiče kamionu, který vjel na červenou na koleje, odnesla naštěstí jen závora.

Případ se udál na železničním přejezdu v Bělovsi u hypermarketu Albert. Řidič polského kamionu nerespektoval výstražné světelné signály a pokračoval v jízdě přes koleje. Jedna ze sklápějících se závor se mu však zastavila o návěs. Vozidlo zůstalo stát uvězněné na přejezdu.

Muž za volantem vozu začal zmatkovat. Teprve po gestikulaci pracovníků Českých drah, kteří byli zcela náhodou přítomni na místě, se rozjel a závoru zlomil. Železničáři poté kamion zastavili, přivolali policii, hasiče, na místo dorazila i hlídka Městské policie Náchod. „Příslušníci Policie ČR přestupek s řidičem kamionu na místě vyřešili pokutou, závoru železničáři během deseti minut nahradili novou," uvedl velitel náchodských městských strážníků Petr Valica.

Středeční přívalový déšť potrápil hasiče

Náchodsko - Nejvíce práce měli v průběhu středečního dne hasiči v okrese Náchod. V Broumově zasahovali v Olivětíně, kde voda z polí částečně zaplavila železniční přejezd. Provoz na přejezdu byl dočasně uzavřen a pracovní skupina Českých drah a pracovníci místních technických služeb odstranili za asistence hasičů z kolejí naplavený štěrk. Broumovští hasiči za pomoci kalového čerpadla odstraňovali vodu ze sklepních prostor jedné z místních restaurací, zatopených do výšky asi sedmdesáti centimetrů. Následně očistili i chodník před budovou. Dobrovolní hasiči z Martínkovic řešili ve své obci situaci, kdy došlo k ucpání propusti v místním potoce. Rozlitá voda tak začala vyplavovat zahrady a některé z přilehlých domů. Právě z nich hasiči až do podvečerních hodin intenzívně odčerpávali vodu.