Případ, v němž byl Horák starší odsouzen k pokutě (i když mu hrozilo osmileté až dvanáctileté vězení) a jeho syn osvobozen, se vrátil od odvolacího ke Krajskému soudu v Hradci Králové. Ten líčení ve středu odročil na konec dubna.

Vyšší instance řešila kauzu z jednoho prostého důvodu: Žalobcům se nelíbila výše trestu pro Horáka staršího, a to podmínka spojená s pokutou 400 tisíc.

Podle obžaloby totiž ve svém domě vypěstoval téměř čtyři sta rostlin, z nichž poté získal přes osm kilogramů drogy. A to sklidil jen část úrody. Ze všech rostlin šlo podle odborníků usušit přes 22 kilogramů marihuany.

Muž se bránil tím, že chtěl marihuanu využívat jako surovinu pro výrobu léčivých mastí – ty měl pak v plánu prodávat na trhu.

„Jsem si vědom, co jsem způsobil. Když jsem to dělal, tak jsem netušil, že jde o tak závažný trestný čin. Upřímně toho lituji," řekl Horák starší, který nebyl v minulosti nikdy soudně trestán.

Přes jeho slova navrhovali žalobci dvakrát vyšší pokutu. „To by ale pro mě bylo likvidační," upozornil odsouzený.

Horákovi uškodilo, že jeho „provozovna" byla velmi profesionální. Proto policisté mluvili o takzvaném sofistikovaném pěstování. „Pěstoval marihuanu za pomoci umělého osvětlení a hnojiv pro zvýšení výnosů. Nechybělo ani zařízení pro odstranění zápachu," popsala tisková mluvčí policie Iva Kormošová, co policisté na statku nečekaně našli v průběhu prosince roku 2013.

Tehdy přišli do objektu, protože hledali kradená auta. I v tomto ohledu byli úspěšní, objevili totiž, že Horákův syn (později byl v drogové kauze osvobozen), jenž obchodoval 
s náhradními díly, koupil minimálně dvě odcizená auta, jež chtěl rozebrat. K tomu se navíc sám přiznal.

Jak na pěstírnu přišli? Kvůli kradeným autům
Pěstírna konopí, o níž jde v případě otce a syna Horákových, je jen důsledkem dalšího problému této dvojice.
Královéhradečtí policisté ji objevili na konci roku 2013, když pátrali po autech ukradených v Německu. Během tří týdnů se jim podařilo najít hned čtyři vozy (tři BMW a jedno Audi), což je přivedlo k Horákovi mladšímu, podnikateli v oblasti nákupu a prodeje náhradních dílů.
„Muž uvedl, že dvě vozidla zakoupil za 170 tisíc korun bez technických průkazů s vědomím, že se jedná o vozidla odcizená. Hodnota těchto vozidel je 
1 300 000 korun," řekla mluvčí policie Iva Kormošová.
Při prohlídce areálu policisté objevili velké množství náhradních dílů z rozebraných motorových vozidel – a také pěstírnu marihuany. Za oba skutky stojí muži před soudem.