„Zatím to je nejobjemnější záležitost, co tady za poslední léta máme. Jeden člověk celý spis najednou neunese," uvedl soudce Pavel Ruml. Ten naplánoval jednání soudu až do středy. Zve si sedm svědků. Těch je ostatně v celé kauze početně. „Minule jsem konal hlavní líčení tři dny v kuse a povedlo se mi za tu dobu vyslechnout obžalovaného a celkem šest svědků plus dva, kteří odmítli vypovídat," dodal soudce Ruml. Poslední jednání se konalo od rána až do podvečera. Jen exstarosta vypovídal skoro čtyři hodiny.

Krom výslechů svědků čeká na soud také ještě čtení ze spisů, soudce musí předvolávat rovněž znalce.

Čtvrtečka se při minulém jednání často hájil tím, že si nevzpomíná, že už neví či že šlo o kolektivní rozhodnutí. „Myslím si, že Náchod prodal pivovar velmi výhodně," prohlašoval exstarosta.

Obžalován je z machinací při prodeji pivovaru. V případě prokázání viny mu hrozí až deset let vězení. Náchodská radnice po Čtvrtečkovi navíc u soudu uplatňuje náhradu škody ve výši 35 milionů korun. To je rozdíl mezi nabídkou Pivovaru Holba a společností LIF, která náchodský pivovar nakonec získala.(bed)