Pachatel nepřestal okrádat izolované seniory ani v době nouzového stavu. Téměř ve všech případech na výpravy do domovů vyrážel na kole. "Před dveřmi zazvonil na některý ze zvonků a vydával se za balíkovou službu, poslíčka nebo někoho, kdo hledá zaměstnance. Uvnitř objektu se vloudil do bytu či pokoje seniora pod záminkou napsání vzkazu pro sousedního obyvatele nebo někoho z personálu. Nechal si od starých lidí přinést papír a psací potřeby, někdy i vodu k pití. Mezitím jim sebral peníze nebo peněženku s jejich finanční hotovostí i doklady," vylíčila policejní mluvčí Eva Prachařová. Celkovou škodu kriminalisté sečetli na bezmála 17 000 korun.

Zdroj: Youtube

Pokud se muž spoléhal na svůj nenápadný vzhled i špatnou paměť seniorů, přepočítal se. Díky záznamům z bezpečnostních kamer kriminalisté zadokumentovali, kdy a jak se muž za seniory dopravoval i jeho vizáž pod rouškou a v neposlední řadě i právě získaný lup. Tři ze sedmi zadokumentovaných případů provedl v době nouzového stavu. Vyšetřovatel proti němu zahájil trestní stíhání podle vyšší trestní sazby, a to pro zločin krádeže vloupáním (ke vniknutí do objektů užíval lsti), v případech mimo nouzový stav pak za přečiny krádeže vloupáním, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu nyní hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

"Vzhledem k hrozbě vysokého trestu soudce akceptoval návrh státního zástupce na vzetí do vazby a jeho další vyšetřování probíhá vazebně," doplnila Prachařová.