Když v minulých dnech zastavili královéhradečtí celníci v polském příhraničí na Náchodsku černý Superb, aby zkontrolovali přepravu zboží, které by nemělo uniknout celnímu dohledu, tak možná ani netušili, že trefili do černého. V jejich sítích se tentokrát ocitl třiačtyřicetiletý řidič, jenž směřoval z Polska do českého vnitrozemí.

"Na standardní dotaz hlídky, jestli převáží alkohol, léčiva, narkotika, cigarety či tabák, řidič odpověděl negativně. Následně byl požádán o zpřístupnění zavazadlového prostoru a interiéru vozidla k provedení celní kontroly," popsala mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Jitka Fajstavrová.

Hned první pohled do automobilu odhalil, že řidič lhal. "Ve dveřích řidiče celníci našli látkový obal na zip, v němž byla ukryta nelegálně držená střelná zbraň domácí výroby. Za jeho sedadlem pak dvě papírové tašky se sto kusy krabiček se 600 tabletami léčivého přípravku Cirrus Duo obsahujícího pseudoefedrin, který může být zneužíván k výrobě metamfetaminu, známého také jako pervitin," popsala Jitka Fajstavrová nález, do něhož patřila i plastová dóza bílé barvy s červeným plastovým uzávěrem. "Ta obsahovala 1500 bílých tabletek, v nichž provedený orientační test detekoval přítomnost amfetaminu," doplnila mluvčí.

Celníci při pokračující kontrole vozidla dále našli malou dózu s krystalickou látkou rovněž pozitivně reagující na amfetamin, šestnáct kusů střeliva, "baseballovou pálku" a pět sečných zbraní.

Oprávněnou domněnku, že muž drogu užil také před jízdou, potvrdil hlídce kontrolní test, který provedli přivolaní policisté. "Za trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy hrozí muži trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest," dodala Jitka Fajstavrová.