Platí to zejména pro muže (30), který se podle policie dopustil také krádeže, křivého obvinění vlastního otce, únosu nezletilé dívky z diagnostického ústavu a zpronevěry.

Spálili oloupenému muži šaty

Muž a dvě ženy (55 a 20 let) v polovině února napadli kolem třetí hodiny ranní na ulici šedesátiletého muže. „Obviněný ho srazil k zemi a odtáhl ho do blízké garáže. Zde společně se ženami muže prohledal, svlékli mu bundu a kalhoty, které následně spálili a jeho jednu botu zahodili do řeky," informovala policejní mluvčí Ivana Ježková.

Ještě předtím oběti z kapes odcizili hotovost ve výši čtyř tisíc korun a mobilní telefon. Spálili i jeho batoh s věcmi osobní potřeby a doklady. Muži tak způsobili škodu ve výši bezmála osmi tisíc korun.

Muž a mladší z žen jsou navíc podezřelí z krádeže pneumatik a chromovaných disků kol ze společné kolárny jednoho z broumovských domů, kam vnikli na začátku března. Muž se bude zodpovídat také z maření výkonu úředního rozhodnutí, protože v pondělí ho policejní hlídka přistihla, jak řídí auto bez platného řidičského oprávnění. O to ho připravilo rozhodnutí soudu, který mu vyslovil zákaz řízení.

„Za zmínku jistě stojí, že pět dnů před tím, než si trojice obvinění vyslechla, zahájili náchodští kriminalisté trestní stíhání tohoto třicetiletého nenapravitelného muže pro další skutky," podotkla Ivana Ježková.

Ukázalo se, že muž křivě obvinil svého otce a další příbuznou ze znásilnění a soulože mezi příbuznými. Otec byl kvůli tomu loni dokonce několik měsíců vazebně stíhán. Muž však vzal u soudu svoji výpověď zpět s odůvodněním, že byl pod vlivem drog a měl zřejmě halucinace. Otec i žena byli rozsudkem Okresního soudu v Náchodě zproštěni viny.

Unesl nezletilé děvče z ústavu

„Tento muž stojí podle kriminalistů i za únosem nezletilé dívky, toho času umístěné v diagnostickém ústavu v Praze," uvedla mluvčí.

Muž dívku při společné procházce i přes odpor vychovatelky odvezl autem s nápisem Taxi. Děvče, které má nařízenou ústavní výchovu, bylo s mužem na útěku několik týdnů. Poté, co byla nalezena a vrácena zpět do ústavu, obvinili kriminalisté muže, že dívku přemluvil k útěku, který sám naplánoval a zorganizoval.

Posledním trestným činem, ze kterého je obviněn, je zpronevěra. Od své známé si totiž půjčil auto s tím, že jí ho za dvě hodiny vrátí. Od té doby je auto vedené v evidenci vozidel, po kterých pátrá policie.

Vzhledem k množství trestných činů i k tomu, že muž stojí i za různými výtržnostmi a problémy zejména v Broumově, podali policisté k rukám státního zástupce podnět na jeho vzetí do vazby.

Pokud soud muže uzná vinným, hrozí mu až desetileté vězení. Stejně vysoký trest hrozí i oběma obviněným ženám.