Prvně byl muž obviněn již v polovině října poté, co družku po vzájemné hádce fyzicky napadl. Za to si vykoledoval deset dnů vykázání ze společného obydlí. "Vyšetřováním se zjistilo, že ženu opakovaně fyzicky různými způsoby napadal už dříve. K útokům docházelo v různých intervalech a s narůstající četností vždy pod vlivem alkoholu, kdy ze začátku žena nevyhledávala ani lékařské ošetření," uvedla Iva Kormošová, že přestože se žena obávala o svůj život a zdraví, tak s partnerem zůstávala a násilí vůči ní zatajovala.

Dvojice se seznámila v protialkoholní léčebně a po propuštění na konci června začala spolu bydlet. Už po 14denním soužití muž začal svou partnerku napadat. K zajištění ochrany ženy policisté prováděli v jejich domácnosti namátkové kontroly. Navštívili je i minulou středu 25. listopadu a podrobili je dechové zkoušce.

"Žena nadýchala necelé tři promile a muž necelé čtyři. Jelikož policisté neměli žádné podezření na protiprávní jednání, odjeli. O dvě a půl hodiny byli na místo přivoláni na základě obavy o ženino zdraví a život. U poškozené ženy, která byla se zraněním převezena do nemocnice, zjistili téměř 3,5 promile a u muže téměř 5 promile," doplnila Iva Kormošová.Pokud soudce agresora uzná vinným, může být odsouzen do vězení na šest měsíců až čtyři roky.