Policisté z obvodního oddělení v Náchodě v úterý 21. 8. ve večerních hodinách přijali oznámení, že na muže někdo bezhlučně vystřelil z projíždějícího automobilu a trefil ho do ruky, na které mu udělal modřinu. „Předmět, který jej zasáhl ani zbraň, ze které byl vystřelen, zatím policisté neznají,“ uvedla k případu tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Policejní hlídka na oznámení okamžitě zareagovala a za vozidlem, které odjelo směrem ke státní hranici s Polskem, vyrazila. Vůz už byl ale pryč.

„Policisté nyní žádají všechny, kteří mají stejnou či podobnou zkušenost, aby se dostavili na obvodní oddělení k podání svého svědectví," vyzývá Prachařová ke spolupráci po pátrání po střelci veřejnost, a doplňuje, že policisté incident prověřují jako přestupek proti občanskému soužití.

Z diskuzí na sociálních sítích zatím policisté získali určité poznatky, že již v několika předešlých případech někdo z automobilu s polskou poznávací značkou po lidech v Náchodě „střílel“ a způsobil jim modřiny.

„Vždy se mělo jednat o tmavý (černý) vůz značky BMW. Žádáme tyto občany, aby své napadení přišli nahlásit na obvodní oddělení Náchod. Policistům ve vyšetřování a dokumentování skutku velmi pomůže, když zjistí přesná data a časy, kdy ke zmiňovaným útokům došlo, popřípadě další podrobnosti k vozidlu i osádce Dostavte se kdykoli osobně na služebnu obvodního oddělení policie,“ žádá svědky či poškozené o spolupráci. „Návštěvu můžete domluvit i telefonicky na čísle stálé služby 974 534 651.“

Policisté všem vzkazují, že střílení po lidech čímkoli je nepřípustná zábava a toto jednání je protiprávní! A to i v případě, že nikoho nezraní, útočníkovi hrozí sankce, jako peněžitá pokuta, propadnutí věci, nebo zákaz činnosti, či vykázání.