„Chtěl jsem ji jen potrestat, namlátit jí. Nemířil jsem na hlavu. Kdybych ji chtěl zabít, došel bych si do trezoru pro pistoli," řekl. Na zbraň měl oprávnění. „Byla to moje láska, byli jsme perfektní kamarádi. Jenže vadilo mně to její pití.  Přeskočilo mi," uznal.

Tento týden se možná dočká trestu. „Reálně vidím trest něco přes deset let," pronesl státní zástupce Milan Vacek.

Dalším případem, který by mohl dojít až k rozsudku, je kauza znásilnění nezletilého chlapce. Toho se na něm měl podlě obžaloby dopustit známý jeho matky.

„Nezletilého poškozeného, jehož věk znal, přes jeho nesouhlas, pláč a obranu, kterou překonal, donutil k pohlavnímu styku, a to v obou případech tak, že jej uchopil za ramena a položil na postel," popisuje obžaloba chvíle, které se měly udát v říjnu minulého roku. R. S. byl pak policií zadržen v lednu.

Muž první den soudního líčení připustil, že chlapce osahával, ale zásadně odmítal, že by si potěšení vynutil násilím. Také tvrdil, že se chlapci jeho chování líbilo.

„V životě jsem nedal nikomu ani facku," pronesl. „Mám radost, když mají druzí radost. Bylo to v tomhle duchu," řekl. Jaký trest mu teď hrozí? „Sazba je od pěti do dvanácti let," řekl státní zástupce Milan Šimek.

Vedle těchto dvou případů se u krajského soudu rozjedou v týdnu i další.