Policisté z obvodního oddělení v Jaroměři dokončili vyšetřování vloupaček do obchodů s potravinami, k němuž ve městě docházelo od října 2012 až do současné doby. Trestní stíhání nyní zahájili proti dvěma mladíkům ve věku dvaceti let z Jaroměře a Hradce Králové.

„Připisujeme jim šest případů vloupání či pokusů o ně, pětkrát do prodejny, jednou do zahradní chaty," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Kromě obchodů zloději navštívili také jednu rekreační chatu v chatové oblasti na Zavadilce. Vloupali se do ní opět kamenem. Tentokrát však nenašli jejich oblíbený alkohol ani cigarety, a tak ukradli elektroniku, povlečení na postel, ale i čokoládu, rohlíky, jogurty a nakládané okurky.

Co na tuhle zvláštní skladbu potravin říkaly jejich žaludky, známo není, jak policie s výtečníky naloží, už ale ano. „Vzhledem k tomu, že mladý muž z Jaroměře byl už pro obdobnou činnost v posledních třech letech trestán, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody. Druhému ze dvojice, z Hradce Králové, pak pobyt za mřížemi až dvouletý," dodala náchodská policejní mluvčí Prachařová.

Po sečtení všech částek se výše škody vyšplhala ke dvaceti tisícům korun.