Jízda 50letého muže skončila ve středu 12. dubna ve čtyři hodiny odpoledne na Náchodsku, když ho zastavila hlídka Městské policie Broumov a následně zkontrolovali policisté z obvodního oddělení Police nad Metují. Jeho příběh se však začal odehrávat o něco dříve, když zřejmě pod vlivem alkoholu dorazil do práce a následně se rozhodl usednout do vozidla a odjet. Vzhledem k jeho stavu, který za volantem mohl ohrozit nejen jeho, ale i ostatní účastníky provozu, rozhodli se zaměstnanci upozornit policii. Ti spojili síly s Městskou policií Broumov a muže dohledali a zastavili.

Při kontrole vyzvali muže k provedení orientační dechové zkoušky. Ta ukázala opakovaně hodnotu přesahující 3 promile alkoholu v dechu. Policisté mu další jízdu zakázali a na místě muži zadrželi řidičský průkaz. Policejní hlídka uvedené protiprávní jednání zaprotokolovala pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok.

Ilustrační foto
Vytloukal úvěr úvěrem, nyní mu hrozí až 5 let vězení

I přesto, že muž svým jednáním nezpůsobil dopravní nehodu, nemusí to vždy dopadnout takhle. Nebezpečnou jízdou, bezohledností řidičů a nedodržováním předpisů dochází k vážným dopravním nehodám. Všichni účastníci silničního provozu si musí uvědomit, že porušováním dopravních předpisů a stoupající agresivní jízdou není možno zajistit bezpečnost v silničním provozu. I přes veškerou snahu policistů prováděním dopravních akcí a zvýšeným dohledem na pozemních komunikacích není na našich silnicích úplně bezpečno, neboť především řidiči a všichni účastníci silničního provozu musí být ohleduplní a mít společný zájem, a to je snížit počet dopravních nehod na našich silnicích.