Tak začínaly policejní zprávy z Českoskalicka za poslední měsíc.
Ale ve středu spadla klec!

„Partičku podezřelých mladíků zadrželi ve středu v dopoledních hodinách policisté z Náchodska,“ informovala nás náchodská policejní mluvčí Eva Pecoldová.

Mladíci jsou zřejmě podepsaní pod výše uvedenými krádežemi. Při nočním bloumáním Českou Skalicí došli až k oplocenému parkovišti. U zaparkovaného nákladního vozidla jeden z nich vypáčil střešní okno a ukradl navigaci. Druhý kumpán při vloupání hlídal. Další noc je zlákal měděný okap u rozestavěného rodinného domu. Když si však měděný okap a v něm další měděné věci předávali přes plot, zarachotilo to, a tak z místa utekli. Ani společenskou místnost v radnici nenechali na pokoji. Za nápoji, lízátky a bonbóny se dostali po roztažení mříží a rozbití skleněné výplně dveří. Měděné okapy od základní školy odmontovali, sešlapali do obdélníku a odevzdali do sběrny. Utržené peníze z lupu si rozdělili a téměř ihned propili.
„Noc na čtvrtek už jeden z mladíků trávil v policejní cele pod dohledem policistů a druhý v Hradci Králové pod dohledem mužů z vězeňské služby,“ uvedla Jana Pecoldová.