„Dálničáři“ z Jaroměře v úterý 7. března ráno a následující den odpoledne na Jaroměřsku při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu odhalili 54letého řidiče ve firemním nákladním vozidle Ford, který má od roku 2007 platnou blokaci řidičského oprávnění. To však pro něho nebyl „žádný problém“, aby vykonával své zaměstnání řidiče.

"V obou případech se řidič podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem a předložil policistům doklady k motorovému vozidlu, ovšem bez „řidičáku“," uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová s tím, že policisté s ním v obou případech sepsali oznámení o přestupku a ve správním řízení mu hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel až na 2 roky.

Ilustrační foto.
Cizinec za volantem byl opilý a chtěl podplatit jaroměřského policistu

Trestu se nevyhne ani provozovatel vozidla. Toho čeká správní řízení, jelikož opakovaně svěřil řízení motorového vozidla osobě, která nesplňuje podmínky dané zákonem o provozu na pozemních komunikacích. "Za uvedený přestupek hrozí provozovateli vozidla pokuta až do výše sto tisíc korun," doplnila mluvčí.