Součástí oslavy byl totiž krátce před devátou hodinou večerní předem ohlášený ohňostroj. Trval jen několik minut, ale způsobil doslova pozdvižení. Vylekal totiž psa ze sousedství, který volně pobíhal venku. Pak už se seběhlo všechno ráz na ráz.

„Sotva ohňostroj skončil, přiběhl rozzuřený muž ze sousedního domu a vrhl se na mladíka, který zábavnou pyrotechniku odpaloval. Prakticky bez varování ho silou udeřil do obličeje," popsala událost jedna ze svědkyň. Na pomoc mladíkovi přispěchal syn oslavence, aby zjistil, co se děje. „Chceš taky?" křičel agresivní útočník a jeho pěst udeřila znovu. Pak už se postupně sbíhali další lidé z řad přátel a příbuzných jubilanta.

„Přišel jsem o psa za čtyřicet tisíc. Kdo má tady za to zodpovědnost?" rozčiloval se majitel zvířete a tvrdil, že mu nikdo nehlásil, že se chystá ohňostroj.

„Vysvětlovali jsme mu, že akce byla ohlášená nejen u hasičů, ale i na úřadě. Povinnost jsme splnili a rozhodně nebudeme obcházet jednotlivé domy ve vesnici," reagovala svědkyně a zdůraznila, že psa měl mít rozhodně na vodítku nebo zabezpečeném pozemku, a ne volně puštěného.

Oba zraněné mladíky ošetřila zdravotnická záchranná služba a jeden z nich, který podle získaných informací prodělal otřes mozku, musel být hospitalizovaný v náchodské nemocnici.

Na místo byli přivolaní i policisté. „Případ prošetřujeme jako přestupek proti občanskému soužití, při kterém osmačtyřicetiletý muž napadl dvě osoby v oblasti obličeje, za což mu hrozí peněžitá pokuta," informovala mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.