To se stalo v březnu roku 2012 v Jihlavě. Druhou dcerku porodila o rok později v bytě Havlíčkově Brodě. Ale i ji nechal zemřít.

Proto byla Lucie K. odsouzena na podzim k dvacetiletému trestu. Její případ je dalším dílem seriálu o kauzách, které v roce 2014 řešil Krajský soud v Hradci Králové.
„Budu toho litovat do konce života," přesvědčovala vražedkyně. Lítost jí nepomohla, znalci ji nepovažovali za upřímnou. „Bylo prokázáno, že měla úmysl absolvovat těhotenství, porodit a nedat dítěti šanci," prohlásila státní zástupkyně Lucie Žabková.

„Obě děti se narodily živé a životaschopné, jedno umřelo v řádu minut, jedno v řádu několika desítek minut, maximálně hodin," dodala státní zástupkyně.

Styděla jsem se

Indicie ostatně mluví pro tuto verzi – a to z několika zřejmých důvodů: Obě těhotenství před okolím soustavně zapírala. Před prvním skutkem s sebou vozila deku, do níž dítě po porodu na záchodcích v Jihlavě zabalila. Nechystala mu žádnou výbavu, což se opakovalo i ve druhém případě, kdy dcera přišla na svět v koupelně bytu v Havlíčkově Brodě, kde žila společně s přítelem a otcem dětí Václavem D.

Jak poté vysvětlovala, že krátce po porodu vraždila? „Styděla jsem se, že mám takhle mladá dítě," popisovala před soudem. Poprvé porodila v devatenácti letech, podruhé ve dvaceti. Druhým důvodem byl – podle jejích slov – strach 
z partnera, otce obou dětí. Právě Václav D., i když jí ve druhém případě pomáhal skrýt tělíčko, však přivedl policisty na její stopu.

„Zajímal ho jen alkohol, prodej drog a krádeže železa," tvrdila. „Když pil, byl agresivní a bil mě." Jenže znalci, kteří mají vždy při líčeních velký vliv na konečný výsledek, došli k jiným závěrům. „Psychologické posudky to staví jinak. Stojí v nich, že je bezcitná, chladnokrevná, že o dítě nestála," potvrdila státní zástupkyně Žabková. „Ani její lítost není věrohodná. Skutky popisuje racionálně a chladně. Vůbec neřešila, jestli se dítě narodilo mrtvé," mínila.

Znalci navíc nenašli u nyní jedenadvacetileté ženy ani žádnou psychickou poruchu, jež by její jednání vysvětlovala a omlouvala. „Děti jsem vždycky chtěla," pronesla přesto odsouzená Lucie K. „I do budoucna."

Proč nedostala doživotí? Kvůli věku i přiznání

Zabila dvě právě narozené děti. Soud pochyboval o upřímnosti jejích slov o lítosti. Přesto Lucie K. nedostala nejvyšší možný trest, tedy doživotí. „Je to vlastně jen o den nižší než výjimečný trest. Myslím, že je přiměřený," poznamenala státní zástupkyně Lucie Žabková 
o dvacetiletém rozsudku. Obžalované pomohly především dvě věci. Zaprvé její věk. V době, kdy vraždila, jí bylo devatenáct 
a dvacet let. Zadruhé přiznání. Na stopu prvního zločinu, jež spáchala rok před druhou vraždou, přivedla policisty sama. „Kdyby se nepřiznala, ten případ bychom neřešili," připustil soudce Jiří Vacek. Mladá žena se přiznala, a proto doufala, že nedopadne tak zle. „Uvedený trest je o trochu vyšší, než jsme předpokládali," řekla obhájkyně Jitka Horová.