"Policisté z Jaroměře od pondělí 7. února 2022 pátrají po dosud neznámém pachateli, který vstoupil na pozemek a poté do neuzamčeného domu v Hořenicích, ze kterého odcizil poškozené kabelku," uvedla k případu policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Okradená žena uvedla, že zloděj vešel neuzamčenými dveřmi do předsíně, odkud si odnesl její kabelku položenou na mrazáku. Poškozená měla v kabelce deštník, klíče, peněženku s hotovostí a platební karty. "Pachatel jí protiprávním jednáním způsobil škodu 230 korun," doplnila Šárka Pižlová.

Olena (55 let), Ksenia (29) a Zlata (9 měsíců) – to jsou tři generace jedné rodiny, která ještě donedávna poklidně žila nedaleko Kyjeva. Dnes sdílejí pod jednou střechou domácnost v budově bývalé školy v Maršově nad Metují na Náchodsku.
Tři generace žen našly útočiště v bývalé škole, s rukama v klíně však nesedí

Případ šetří místní policisté pro podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což hrozí pachateli v případě dopadení až dva roky vězení. Jaroměřští policisté žádají veřejnost o pomoc při ztotožnění svědka, který by mohl pomoci objasnit tento případ. "Pokud poznáte muže na fotografii, obraťte se prosím na telefonní číslo 974 534 741 nebo na mail na.jaromer@pcr.cz," žádají veřejnost o spolupráci jaroměřští policisté.