"Bylo to kousek ode mě. Vzbudily mě tři výstřely, následně jsem slyšel hulákat nějaký lidi s tím, že někdo řval že někoho postřelili. Do 10 minut jela sanitka, státní policie a měštáci, víc nevím," zněl komentář svědka události na sociální síti.

Noční výjezd do Hrašeho ulice potvrdili i policisté. "Oznámení o údajné střelbě v jednom z bytů jsme přijali v sobotu krátce před třetí hodinou ranní. Po příjezdu na místo hlídka zadržela mladého muže, který byl pod vlivem alkoholu," uvedla Lucie Konečná z tiskového oddělení policie. Zda byla použita "ostrá" střelná zbraň nebo plynová pistole policejní mluvčí komentovat nechtěla. "Celou událost nyní prošetřujeme, ale jelikož jsme teprve na začátku, tak další informace nemohu poskytnout," dodala Lucie Konečná.

Skalní okruh Teplickými skalami nabízí v horkém dni i možnost ochlazení se v soutěsce Sibiř, kde se teplota pohybuje pod osmi stupni.
Tropické vedro a zimu jak na Sibiři od sebe dělí jen pár desítek metrů

Že na místě došlo k blíže nespecifikovanému zranění potvrdil zásah zdravotníků. "Byli jsme přivoláni ke zraněné ženě po střelbě. Na místě jsme zjistili, že se jedná o ženu ročník narození 1995, která měla lehké poranění v oblasti hlavy. Pacientka byla při vědomí a se zdravotníky komunikovala. Po ošetření na místě ji záchranáři převezli do Oblastní nemocnice Náchod," uvedl mluvčí ZZS Královéhradeckého kraje Ivo Novák. Skutečnost, zda bylo zranění způsobeno střelnou zbraní, nemohl potvrdit.