Výsledkem prosincového konfliktu, který se odehrál brzy ráno před barem na třídě Edvarda Beneše v Hradci Králové, byli dva pobodaní sourozenci. Mladší z bratrů, již tam obsluhovali, „inkasoval" ránu pod žebra, která si vyžádala operaci. Starší z poškozených utržil bodnutí do zad.

Mužem, který za zraněními mladíků ve věku devatenáct a třiadvacet let stojí, je podle obžaloby sedmatřicetiletý taxikář Josef Letovský. Verze obžalovaného a poškozených se však mírně rozcházejí.

Netušil, že mladíky vážně poranil

„Dal jsem si v baru několik piv, už předtím jsem ale požil nějaký alkohol. Sedl jsem si k přítelkyni a řešili jsme své problémy. Jeden z poškozených byl vůči mně od počátku agresivní, došlo k potyčce a výměně názorů. Řekl mi, ať opustím bar. Odcházel jsem s půllitrem v ruce a on za mnou vyběhl, ať ho zaplatím," vysvětlil u soudu obžalovaný, co zažehlo konflikt.

Poté ho podle jeho výpovědi měli oba muži napadnout. „Vím, že mě mlátili. Držel jsem nůž a máchal před sebou rukama. Nebyl jsem si vědom toho, že bych někoho bodl. Dozvěděl jsem se to až od policie," vysvětloval Letovský.

Podle mladšího z napadených barmanů, který se učí na autolakýrníka, incidentu předcházel letící půllitr, který po něm obžalovaný mrštil.

„To mě vyprovokovalo, vystartoval jsem na něj. Pak mě zřejmě bodl, nejdřív to nebolelo, a odcházel. Nikdo jiný tam nebyl, musel to být on," uvedl první z poškozených.

Nůž jsem neviděl, bodnutí necítil

Jeho bratr, který s družkou Letovského v baru tančil, vyběhl ven poté, co uviděl sourozence s krvavou skvrnou na hrudi. „Brácha krvácel. Já jsem za ním taky vyběhl, až pak mi někdo řekl, že také krvácím. Cítil jsem, jak mi něco stéká po zádech. Neviděl jsem nůž, ani jsem necítil bodnutí," sdělil druhý poškozený.

Kuchyňský nůž se sedmicentimetrovou čepelí nenašel na místě činu ani policejní pes.

Hlavní líčení v případu muže, jenž je obžalovaný ze závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví ukončeného ve stadiu pokusu, je naplánované také na dnešní den.