Josef Lacina ukončil dne 30. dubna 2008 pobyt v domově důchodců v Náchodě v Bartoňově ulici z důvodu špatných finančních podmínek a vrátil se ke své manželce, o kterou poté pečoval. Naposledy byl viděn svým vnukem 5. září loňského roku v Náchodě na ulici Jugoslávská, kde mu také uvedl, že z domova důchodců odešel.

Od této doby o pohřešovaném muži, který je silný cukrovkář a prodělal také operaci srdce nejsou žádné zprávy a vnuk jeho pohřešování nahlásil až 2. listopadu letošního roku. Od konce loňského září si nevyzvedává léky, přestože jsou pro jeho život a zdraví důležité.
V poslední době si nevyzvedává ani důchod a je zřejmě bez finančních prostředků. Nelze však vyloučit, že se mohl stát obětí trestného činu.
Pohřešovaný muž má střední postavu, výsoký je 165 až 170 cm má bílé rovné řídké vlasy česané dozadu, čelní pleš a hnědé oči. Na hrudi má po operaci srdce velkou jizvu.

„Policie žádá občany, aby veškeré informace k pohřešovanému Josefu Lacinovi sdělili přímo Službě kriminální policie a vyšetřování Náchod tel. 974 534 101, nebo na linku 158, případně nejbližší služebně policie ČR,ů vyzývá veřejnost tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.