Čelí zde obvinění ze spoluúčasti na páchání pojistných podvodů.

Málek vypověděl, že byl pouze pasivním hráčem. Organizátory a „mozky“ prý byli další dva obvinění, Ladislav Kelemen a Petr Blecha. Právě Blecha měl Málka přimět, aby pro něj vykonával různé služby. Málek poslechl. Od Blechy si totiž půjčoval peníze a byl jeho dlužníkem.

„Když jsem se začal 'šprajcovat', řekl mi (Jaroslav Blecha, pozn. red.), že mou bianco směnku vyplní na 22 milionů a předá ji vymahačům. Už tenkrát měla být navíc v jejich držení. Bylo mi také vyhrožováno únosem dítěte. Byl jsem si vědom, že se dopouštím trestné činnosti, ale bál jsem se o svou rodinu,“ uvedl Málek.

O přestávce Pavla Málka odvedla v poutech z budovy krajského soudu eskorta. Jeho právní zástupce předsedovi senátu Jiřímu Vackovi sdělil, že byl pravděpodobně převezen k výkonu trestu, k němuž byl odsouzen Okresním soudem v Náchodě.

Blecha s Kelemenem jako bývalí jednatelé královéhradecké České obchodní a finanční servisní spole
čnosti převedli v letech 2005 a 2006 tuto firmu na Alenu Zouharovou. Ta je čtvrtou obviněnou. Zouharovou a pátou osobu v případu, Oldřicha Trejbala, pak Blecha s Kelemenem měli přimět ke sjednávání úvěrových a leasingových smluv na nákup automobilů a zemědělské techniky na základě nepravdivých údajů. Uhradili pouze zálohu, další splátky už ne.