K nehodě došlo ve čtvrtek nad ránem a za volantem byl osmatřicetiletý cizinec pobývající na Náchodsku. Vzápětí u něj zastavil řidič dalšího vozu s nabídkou pomoci, dočkal se však nemilého překvapení. Muž vrávoravě vylezl od volantu a snažil se odehnat pomoc mácháním ruky, v níž držel pistoli. Svědek však neváhal a za pomoci dalšího řidiče ho zpacifikoval, pistoli mu odebrali a přivolali policii.

Přivolaní dopravní policisté na místě provedenou dechovou zkouškou přístrojem draeger skutečně potvrdili, že řidič z havarovaného vozu je výrazně pod vlivem alkoholu. „Displej přístroje ukázal 2,37 promile v jeho dechu. Při incidentu s pistolí, v níž byl zjištěn revolver Flobert Court ráže 6 mm, který nepodléhá povinnosti mít zbrojní průkaz, nebyl nikdo zraněn,“ informovala mluvčí náchodské policie Eva Prachařová s tím, že na vozidle byla zjištěna hmotná škoda ve výši deset tisíc korun.

Všechny další okolnosti havárie i řidičova následného jednání policisté dále vyšetřují. „Cizinec se bude samozřejmě zodpovídat jak z jízdy v opilosti, tak z manipulace se zbraní pod vlivem alkoholu. Hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody,“ dodala mluvčí.