Trestného činu se podle státní zástupkyně Lenky Faltusové obžalovaný dopustil v noci z 29. na 30. listopad loňského roku. „Přesně nezjištěným nožem poškozenou opakovaně, celkem čtrnáctkrát, bodl do oblasti krku a hlavy. Poškozená v důsledku zevního vykrvácení zemřela. Poté dne 30. listopadu kolem páté hodiny tělo poškozené přemístil osobním vozidlem Opel Corsa bílé barvy do lesního porostu za obcí Trnov, kde bylo tělo policejními orgány 2. prosince nalezeno,“ uvedla státní zástupkyně.

Obžalovaný Vydržel včera u soudu i při většině výslechů v přípravném řízení odmítl vypovídat. Přesto však jednou kriminalistům řekl, že osudný den vypil s kamarády větší množství piv a rumu. Když přišel do domu poškozené, kde žil s přítelkyní a dítětem, připravoval si v kuchyni jídlo. Na to, co se dělo pak, si nevzpomíná.

„Šel jsem se podívat do ložnice paní Voborníkové, důvod nevím. Ani co se v ložnici událo. Až po dobu, kdy jsem se probudil ráno u nás v ložnici, si nic nepamatuji. Když jsem se probudil, měl jsem špatný pocit, jakoby se ten večer něco stalo. Když jsem se podíval na levý palec, měl jsem ho probodnutý,“ četla z písemné výpovědi obžalovaného v přípravném řízení předsedkyně senátu Anna Bímová.

Při výslechu na policii ještě uvedl, že poté, aby zakryl svůj čin, zabalil tělo mrtvé ženy do peřiny. Odtáhl ji do automobilu, který patřil právě poškozené, a odjel za obec do lesa, kde tělo uložil do koryta téměř vyschlého potoka a zahrabal. Vše stihl v době, kdy jeho přítelkyně a syn spali.

Ještě týž den svému kamarádovi sdělil, co udělal. Dokonce mu místo, kde ženu zahrabal, ukázal. O svém činu se později svěřil i své přítelkyni, vnučce zavražděné ženy. Slíbil, že se sám přihlásí druhý den na policii. Mezitím však dcera poškozené, která o ničem nevěděla, oznámila na policii, že její matka je nezvěstná. Když přijeli kriminalisté do Trnové, Vydržel se jednomu z nich k vraždě sám doznal.

U soudu včera vypovídala dcera zavražděné ženy. „Omluvný dopis jsem od obžalovaného z vazební věznice dostala až před třemi týdny. Považuji to však za účelové,“ řekla v soudní síni.

Když se předsedkyně senátu zeptala Vydržela, zda chce nyní něco dceři jeho obětí říci, obžalovaný uvedl: „Chci se za smrt vaší matky omluvit, je mi to moc líto.“ Oslovená však na tato slova obžalovaného reagovala jednoznačně. „Omluvu nepřijímám,“ řekla.

Hlavní líčení je naplánováno do středy. Obžalovanému Tomáši Vydrželovi hrozí až patnáct let vězení.