"Pít či nepít?" Nad odpovědí na parafrázi notoricky známé Hamletovy otázku měla jednoznačně kladnou odpověď žena, která popíjela alkohol tak vytrvale, až z toho usnula. Jelikož ale se ke spánku uložila pod lavičkou na dětském hřišti, vyrazli ji na základě oznámení zkontrolovat místní strážníci.

Probudit j bylo pro ně snad ještě těžší než pro bájného prince v pohádce o Šípkové Růžence. Když se nakonec podařilo ženě procitnout, bylo vzhledem k jejímu podnapilému stavu velmi těžké porozumět a rozšifrovat obsah jejích slov.

"Velmi silný alkoholový odér na ni prozradil, že je zřejmě velký příznivec alkoholických moků, což v horkých dnech, není úplně šťastná volba k dodržení pitného režimu," komentovali případ na svých FB stránkách strážníci.

Když se jim konečně podařilo zjistili totožnost ženy, vyzvali ji k dechové zkoušce, jejíž výsledek je šokoval.

"Dechová zkouška u ženy totiž ukázala neuvěřitelných 5.09 promile alkoholu v dechu," prozradili nečekaný výsledek. Zpočátku mysleli, že se jedná o chybu, proto kontrolovali kalibrační protokol v domnění, že se jedná o omyl a že už i přístroj se tak trochu „uhřál“. Zapínali a vypínali měřič alkoholu a opakovanou dechovou zkouškou zjistili, že se neuhřál a funguje - naměřená hodnota mírně klesla na 4.95 promile.

Vzhledem k vysokému promile alkoholu v dechu ženy, strážníci na místo přivolali RLP z obavy možné intoxikace alkoholem. Ale žena asi byla trénovaná, protože když záchranáři ženu převzali k dalšímu ošetření, tak strážníkům sdělili, že byla v minulosti ze stejného důvodu ošetřena již pětadvacetkrát.

close Zpočátku si strážníci mysleli, že se jedná o chybu, proto kontrolovali kalibrační protokol v domnění, že se jedná o omyl a že už i přístroj se tak trochu „uhřál“. info Zdroj: MP Jaroměř zoom_in Zpočátku si strážníci mysleli, že se jedná o chybu, proto kontrolovali kalibrační protokol v domnění, že se jedná o omyl a že už i přístroj se tak trochu „uhřál“.