Na první pohled to vypadá jako neškodná legrace. Jenže není to tak. Proto stojí Róbert Reichrt před soudem, proto se zodpovídá z těžkého zločinu. Jeho proces byl Krajským soudem v Hradci Králové odročen na konec května, kdy bude pokračovat vyhodnocování důkazů.

Zjednodušeně řečeno: Mladý muž narozený v Popradu je obžalován, že 20. ledna, v jeden den, osahával v Náchodě, kde žije, dvě školačky. Jednu desetiletou, druhou o tři roky starší. Oběma sáhl na zadek, když se ohradili, tak se stáhl a zmizel z místa činu.

On odmítá, že by se snažil dívky sexuálně obtěžovat, jenže na starší z nich zanechalo setkání s ním velmi nepříjemné následky. Třináctiletou školačku měl osahávat kolem poledne 
na schodech vedoucích od zimního stadionu nahoru na sídliště, v místě zvaném na Hopsáčku. Dívka poté zavolala matce a ta zalarmovala policii.

„Od té doby se mnou spí v posteli, bojí se jít sama večer ven. Bojí se jít i na záchod," popsala matka.

Na druhou mladou slečnu měl mladík zaútočit ve výtahu domu, kde dívka bydlí. On se do něj šel ohřát, protože jinak je vlastně napůl bezdomovcem. Většinou přebývá na ubytovnách nebo u kamarádů. „S rodinou jsem se tři roky nebavil, ale teď už je to lepší," řekl.

V obou případech Reichrt vinu odmítá. „Je to všechno lež, ale nevím, jak to dokázat," obrátil se na státní zástupkyni. U první dívky šlo prý jen o nevinné plácnutí, druhé se nedotkl.

Jenže při výsleších na policii mluvil jinak. Dokonce se rozpovídal o podivném pocitu, který po atacích měl. „Nevím, co to bylo. Lekl jsem se, proto jsem z místa hned utekl," popisoval.

První poškozená také vypověděla, že zaregistrovala 
u mladíka erekci. „Já jsem ale na starší dívky. Nebo aspoň do toho dne jsem byl," prohlásil u soudu.

I během vystoupení při procesu si často odporoval, což je podle znalců jeho typická vlastnost - nepřipustí si chybu ani necítí lítost nad tím, co udělal.

Proč je mladík ve vazbě? Ztloukli jsme pána, napomínal nás, byli jsme opilí
K soudu ho přivedla eskorta, už tři měsíce je totiž ve vazební věznici v Hradci Králové. I předseda senátu Miroslav Mjartan ho při jedné odpovědi upozorňoval, že přece ví, jak to na policii a u soudu chodí. „Zažil jste to přece v minulosti. Víte, že se při výslechu můžete poradit s obhájcem," upozornil Mjartan obžalovaného, když tvrdil, že jednu z výpovědí „popletl" kvůli nátlaku policie.
Róbert Reichrt je za mřížemi - a ne poprvé - kvůli průšvihu, který spáchal v Kolíně. Byl za ním alkohol, jenž je ostatně motorem většiny jeho problémů se zákonem. „Ztloukli jsme jednoho pána," vysvětlil u soudu, proč přišel s pouty na rukou. „Byli jsme opilí, kopali jsme do lahve a on nás napomínal. Proto jsme ho zmlátili," přiznal.