Dva dny v programu soudu jsou vyhrazeny obžalobě Róberta R., který v lednu tohoto roku podle vyšetřovatelů během jednoho dne velmi výrazně obtěžoval dvě nezletilé dívky.

Nejprve půl hodiny po poledni první mladou slečnu doběhl venku a… „Za účelem vlastního sexuálního uspokojení ji měl nejméně osahávat na zadku a na prsou poškozenou 1. a přes její zjevně nízký věk ji osahával na zadku, který jí mačkal, a poté, co nezletilá vyjádřila svůj nesouhlas a pokusila se z místa utéci, ji opět doběhl, obejmul oběma rukama kolem hrudníku a sjížděl směrem k prsům, avšak nezletilé se podařilo vyprostit, do obviněného strčit a z místa utéci," stojí v obžalobě.

Druhý útok přišel kolem osmnácté hodiny ve výtahu jednoho domu. Tady Róbert R. opět podle policie osahával nezletilou na pozadí. Poté, co mu řekla, aby toho nechal, přestal a z výtahu vystoupil.

Jeho činy jsou kvalifikovány jako pokus o znásilnění a vydírání. Za to mu hrozí dvanáctileté vězení.

Letadlový podvod

Ve druhé kauze, jež bude řešena v trestní části soudu, jde o takzvaný letadlový podvod. Za něj už byl jednou Jaroslav Voženílek 
z Pardubic odsouzen k šestiletému vězení, ale po sérii odvolání ho musí soud znovu posoudit.

Podle spisu mladí makléři neoprávněně z pojišťovny, jejíž produkt svým klientům nabízeli, vylákali téměř
35 milionů korun. Dalších osm milionů už pojišťovna, která začala mít podezření, vyplatit odmítla. Fungování společnosti připomínalo pyramidovou hru či proslulé letadlo. „Od poškozené pojišťovny obžalovaní získávali provize na základě smluv 
s klienty, kterým nepravdivě sdělovali, že namísto nich budou pojistné hradit po dobu dvou let z provizí," popsal princip, na který slyšely stovky klientů, státní zástupce Jiří Viesner.

Provize od finančních ústavů pak měly jít do kapsy makléřů a organizátora podvodu.

Třetí zajímavý spor se opět vrátí k civilnímu oddělení hradeckého soudu. Jde v něm o nesoulad mezi broumovskými benediktiny a pozemkovým úřadem, který řeholníkům odmítl vydat pozemky požadované v rámci církevních restitucí.

Pozemkový úřad před časem oznámil, že benediktinům nevydá více než pět set pozemků o rozloze přibližně čtyř tisíc hektarů a stavby na Náchodsku. Benediktini o tento majetek přišli v letech 1919 a 1946, tedy před únorem 1948. Nemovitosti se podle úřadu nestaly předmětem majetkové křivdy. Řád se však nesmířil. Nynější soudní jednání se týká dvou pozemků u Heřmánkovic.