„Při cestě z jedné broumovské hospody napadlo dva mladé muže, že se svezou autem. Jeden dal druhém klíčky od otcova vozu, nasedli do Škody Forman a vyjeli,“ popisuje začátek noční honičky tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

„Do mladíka za volantem jakoby se spatřením světelného nápisu ,STOP’ někdo pustil elektřinu. Sešlápl plyn a začal ujíždět. Hlídka naplno spustila majáky a vydala se za ujíždějícím vozem. U Hotelu Veba se k policejnímu autu přidal i hlídkový vůz Městské policie. Policejní vůz si vozidlo Forman nadjel a zahradil mu cestu,“ seznámila nás se začátkem honičky náchodská policejní mluvčí Eva Prachařová.

Řidič ve škodovce se však zřejmě rozhodl zachovat jako v akčním filmu. Místo toho, aby poslechl výzvy policistů a vypnul motor, tak najednou prudce zamanévroval a vyrazil směrem ke hranicím s Polskem. Za ním se samozřejmě vydala i obě policejní auta.

„Uprchlíkovi nevadilo, že má ve voze spolujezdce ani to, že automobil není jeho. Prudce kličkoval a snažil se nepustit před sebe policejní vozy, které mu byly v patách. Přitom několikrát zatlačil policejní vůz až ke kraji vozovky, jakoby se snažil vytlačit ho ze silnice,“ uvedla policejní mluvčí, že mladý muž si za volantem počínal hodně divoce.

Těsně před hranicí však policejní vůz Formana předjel a zahradil mu cestu vpřed. „Bez ohlédnutí za sebe řidič prudce couvl a snažil se opět uniknout. To už ale jen nacouval do blatníku hlídkového vozu strážníků,“ dodala Eva Prachařová.

Tím divoká noční vyjížďka pro Favorit a jeho osádku skončila. Ani pak se však hoši nechtěli vzdát. Útěk z vozu do tmavé noci se jim však nezdařil. Hlídka za pomoci donucovacích prostředků řidiče i jeho spolujezdce zajistila.

Dechovou zkouškou policisté zjistili, že za neochotou nechat se zkontrolovat a následnou divokou jízdou byl alkohol, neboť řidič nadýchal více než 1,2 promile alkoholu. Policisté ho proto vyzvali k odběru krve, kterému se podrobil.

Na Favoritu vznikla přibližně tisícikorunová škoda, na služebním voze broumovské městské policie se však způsobená škoda vyšplhala na částku přesahující 10000 korun. Kromě nutnosti uhradit škodu broumovské městské policii a majiteli „vypůjčené“ škodovky, nyní 20letému mladíkovi, který si hrál za volantem na desperáta, hrozí obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky s možným až ročním trestem odnětí svobody, peněžitým trestem a trestem zákazu činnosti.