"Policisté se rozhodli v uplynulých dnech zkontrolovat řidiče stříbrného vozidla BMW jedoucího v obci Pěkov, ten však nereagoval na výzvu k zastavení, ba naopak zrychlil a snažil se hlídce ujet.  Když vjel na polní cestu, kde nemohl již v jízdě pokračovat, pokusil se ještě přesednout na zadní sedačku, hlídka za pomocí donucovacích prostředků však mladíka zadržela," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná. 

Při následné lustraci policisté zjistili, že osmnáctiletý mladík není držitelem žádného řidičského oprávnění, a že má vysloveno již několik zákazů řízení motorových vozidel s výkonem až do května roku 2024.

"S řidičem policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem, ovšem test na psychotropní látky odmítl. Muž byl eskortován na policejní oddělení, kde s ním muži zákona provedli potřebné úkony," dodala. 

Policisté ve zkráceném přípravném řízení mladíkovi sdělili podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny mu hrozí až dva roky ve vězení.

Videozáznam ze zadržení:

| Video: Youtube