VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podruhé byl potrestán za znásilnění ve vězení, ale léčit se podle znalců nemusí

Hradec Králové - Několikrát podle rozsudku znásilnil spoluvězně. Už podruhé za tenhle zločin dostal osmiletý trest. Přesto není potřeba podle znalců, aby se dvaatřicetiletý recidivista Robert Lakatoš léčil.

31.8.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv VLP

Do vězení (kde už nyní sedí kvůli krádežím) ho na další roky opětovně poslal
v úterý Krajský soud 
v Hradci Králové. Ten totiž řešil případ znásilnění 
v pardubické věznici po odvolání už podruhé.

Znalci přesto, že Lakatoš znásilňoval invalidního důchodce, o osm let staršího spoluvězně, zjistili, že netrpí sexuální deviací. „Bylo to impulzivní jednání, které mělo náhražkový charakter," objasnili odborníci v posudcích. „Bylo to sexuálně impulzivní. Šlo o uspokojení v prostředí izolace."

Za Lakatošovým chováním navíc byla podle nich ještě jedna vlastnost, která se u něj projevila už dříve. Také v jiných věznicích - například v Liberci nebo Plzni - měl nyní už dvanáctkrát trestaný muž problémy s chováním.

Resocializace není příliš pravděpodobná

„Potřebuje se ukazovat jako dominantní osobnost. Chce se rozhodovat svobodně, má odpor vůči vnějším vlivům," vypozorovali.

Jejich další verdikt z toho vyplývá, a pro Lakatoše není příliš příznivý: „Resocializace není příliš pravděpodobná." Tato zjištění snižují zločincovy šance na případné dřívější propuštění.

Lakatoš trest nepřijal, tvrdí, že je zaprvé otec, zadruhé olašský Rom, a proto je proti homosexuálním stykům. Zatřetí poukazuje společně s obhájcem na to, že poškozený invalidní důchodce lže. Prý jenom chtěl nepohodlného spoluvězně dostat pryč z oddělení.

Lakatoš a jeho zástupce upozornili, že se ohledně poškozeného, který je odsouzen za pedofilní skutky, mluvilo o „bájné lhavosti". Rovněž tento fakt však znalci zkoumali. K čemu došli? „Když je pachatel, tak je schopný bájivě lhát, manipulativně zkreslovat skutečnost. Ale když je svědek nebo poškozený, tak popisuje skutečnosti realným způsobem, navíc opakovaně shodně."

K tomu ještě připojili jednu závažnou skutečnost: „Dřív se nestalo, že by někoho křivě obvinil."

S tím však nesouhlasil Vladimír Vaněk, obhájce odsouzeného. „Poškozený byl k ruce vychovatelům, byl jakýsi styčný důstojník mezi vychovateli a odsouzenými, měl přístup k vychovatelům."

Autor: Jiří Fejgl

31.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení