„Náchodští kriminalisté dvojici viní z toho, že v době od srpna do září loňského roku pod smyšlenou záminkou půjčky na koupi pracovního stroje podnikatele postupně připravili o celkovou částku 750 tisíc korun,“ sdělila mluvčí náchodské policie Eva Prachařová a popsala, že nejprve si získali mužovu důvěru půjčkou menší sumy, kterou obratem vrátili. Pak se zaměřili na větší obnos.

„Peníze přijali ve třech částkách, pro začátek si zdvořile půjčili asi třetinu, pak naléhali, že potřebují další peníze, aby mohli koupi zdárně dokončit. A nakonec předložili katastrofický scénář, ve kterém jim šlo téměř o život, a oni musí dodat další obnos, jinak přijdou o všechny peníze,“ vylíčila mluvčí s tím, že podvodníci postupně vyvíjeli verbální nátlak a naznačovali i ten fyzický.

Podnikatel se jich začal obávat. Podle Evy Prachařové byli oba muži už několikrát soudně trestaní za majetkovou trestnou činnost. Ten mladší má na svém kontě dvanáct trestů, starší osm. Oba muži budou nadále stíháni vazebně. Za zločin podvodu jim hrozí tresty odnětí svobody v délce od dvou do osmi let.