Ten měl od ledna 2002 do února 2007 způsobit škodu za téměř 400 tisíc korun. Obviněný muž údajně neodváděl peníze z inkasovaných pokut, ve svůj prospěch také nadhodnocoval počet kilometrů vykázaných ve vyúčtování jízd služebního vozidla strážníků, řekla Alena Vokráčková z útvaru odhalování a finanční kriminality.

“Obviněnému v případě prokázání viny může soud uložit až tříletý trest odnětí svobody,“ uvedla Vokráčková. Bývalý ředitel podle policie neevidoval a neukládal všechny převzaté pokutové bloky, do příjmu města také neodvedl všechny peníze z výběru místního poplatku.

Na nesrovnalosti přišla letos v únoru kontrola nařízená vedením hořické radnice, která Wiesnera ihned odvolala z funkce a propustila. „Jako krajský radní zodpovědný za ekonomickou a majetkovou oblast jsem si všiml, že naše městská policie má bloky asi za 540 tisíc korun. Přitom jsem věděl, že do účtárny odvádí za pokuty částky mnohem nižší. To mi nějak nehrálo. Nařídil jsem kontrolu, a ta mé podezření, že peníze někde mizí, jednoznačně potvrdila,“ řekl v únoru hořický starosta Ivan Doležal. Dodal, že vedení města přijalo opatření, které má další machinacím s pokutami zamezit.