To, že se blíží Dušičky, poznali policisté náchodského regionu už před několika dny. „Zaznamenali jsme zvýšený nájezd automobilů do sousedního Polska. Lidé nejen z blízkého okolí, ale i ze vzdálenějších míst tam vyrazili především za nákupy hřbitovních svíček a věnečků,“ uvedla Jana Pecoldová, tisková mluvčí náchodské policie.

Jak dodala, zvýšená hustota provozu v těchto dnech vyžaduje pro všechny účastníky více soustředěnosti a ohleduplnosti. Z tohoto důvodu policisté dopravní a pořádkové služby v průběhu víkendu dohlíželi zejména na bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Jak mluvčí dále prozradila, rovněž náchodští policisté a strážníci městských policií bděli nad veřejným pořádkem a ochranou majetku občanů.

„Každý rok se najde několik vandalů, kteří si krátí dlouhou chvíli tím, že ničí nebo přímo kradou ozdoby na hřbitovech a v jejich bezprostředním okolí. Muži v uniformách se proto zaměřují na všechny hřbitovy v náchodském regionu,“ řekla Deníku policejní mluvčí Pecoldová.

Ta také zároveň upozorňuje občany na staré, známé a hlavně pravdivé rčení: Auto není trezor! „V zaparkovaných automobilech se nevyplatí ponechávat na viditelných místech jakékoliv věci, které by mohly zloděje nalákat k získání snadné kořisti,“ důrazně varuje před touto lehkomyslností mluvčí Jana Pecoldová velké množství občanů, jejichž kroky právě v těchto dnech hromadně směřují na hřbitovy k hrobům.