Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen v 19:37 hodin a na místo vyjeli profesionální hasiči z Trutnova, dobrovolní hasiči ze Svobody nad Úpou a místní dobrovolní hasiči.

Požár se podařilo lokalizovat a uhasit místním občanům ještě před příjezdem jednotek. Uživatelka bytu se při snaze uhasit požár nadýchala kouře a musela být převezena do nemocnice. Po příjezdu na místo hasiči zkontrolovali prostory domu a další byty a odvětrali zakouřené prostory. Požár značně poškodil vybavení garsonky. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun, uchráněné hodnoty na 20 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru bylo nedbalostní jednání uživatelky bytu, která ponechala bez dozoru na televizoru zapálenou čajovou svíčku. V blízkosti svíčky byla uložena klubíčka bavlny, která se od plamene svíčky vznítila.

Požár garsonky v panelovém domě v Jánských Lázních - foto: HZS Královéhradeckého kraje, územní odbor TrutnovPožár garsonky v panelovém domě v Jánských Lázních - foto: HZS Královéhradeckého kraje, územní odbor TrutnovPožár garsonky v panelovém domě v Jánských Lázních - foto: HZS Královéhradeckého kraje, územní odbor Trutnov
Martina Žahourková, mluvčí HZS