„Krátce před zavírací dobou vešel do bankovního ústavu muž a přistoupil k přepážce. Ženě za přepážkou pohrozil krátkou střelnou zbraní a požadoval vydání peněz,“ uvedla Eva Prachařová, tisková mluvčí náchodské policie.

Jak mluvčí dodala, pracovnice banky z obavy o svůj život a zdraví vydala neznámému muži nespecifikovaný finanční obnos. Teprve poté muž z banky odešel. Při přepadení nebyl nikdo zraněn.

Dosud neznámý pachatel byl podle informací policie mladšího středního věku, přibližně 175 až 180 cm vysoký, střední postavy. Měl kulatý obličej a na očích posazeny brýle se stříbrnými kovovými obroučkami.

„Na hlavě měl čepici, pod níž byly vidět světlé vlasy. Oblečený byl do hnědého kratšího kabátu a tmavých kalhot. Kolem krku měl omotanou šálu,“ sdělila nám Eva Prachařová s tím, že muž mluvil česky.

Policisté žádají všechny občany, kteří se v době mezi třetí hodinou a půl pátou hodinou odpoledne pohybovali v Polici nad Metují na náměstí a kteří by mohli jakoukoliv informací přispět k zjištění totožnosti pachatele tohoto závažného trestného činu, aby se obrátili na kteroukoliv policejní služebnu, anebo přímo na tísňovou linku 158.

„Po neznámém pachateli, jehož totožnost je policistům stále neznámá, bylo vyhlášeno pátrání,“ dodala včera odpoledne mluvčí Prachařová.