Incident se stal loni v říjnu  v ronovském klubu. Podle obžaloby kolem třetí hodiny ranní podnapilý Čarný napadl svého protivníka pěstmi a bil ho do obličeje.  I když se mu podařilo muže srazit na podlahu, v útoku pokračoval a bil ho, ačkoli muž byl už bezvládný.

„Svým jednáním způsobil poškozenému zlomeninu spodiny levé očnice a levého  lícně – čelistního komplexu s posunem úlomků, obrnu zornice levého oka, otřes mozku, tržnou ránu levého obočí, krevní výron v místě levé očnice a kožní oděrku v oblasti levé tváře," uvedl státní zástupce v obžalobě.  Obžalovaný s bitím přestal,  teprve když mu v tom zabránili další účastníci diskotéky.

Včera mimo jiné vypovídal muž, který v té době pracoval v klubu jako vyhazovač. Řekl, že viděl dva muže na podlaze. „Toho, který byl nahoře, jsem odtrhl a odvedl stranou," uvedl ve výpovědi.  Podle něj se pak chtěli kamarádi napadeného útočníkovi pomstít.

Podle státního zástupce útočník dobře věděl, že takovým intenzivním útokem může napadenému způsobit vážné poškození oka. Znalci uvedli, že muži hrozila  dokonce trvalá ztráta zraku v důsledku „perforace očního bulbu kostním úlomkem, případně odchlípení oční sítnice následkem úderů na oko".

Při projednávání tohoto deliktu Čarnému zřejmě přílš nepomůže ani fakt, že za výtržnictví a pokus o ublížení na zdraví  už byl před pěti lety odsouzen chrudimským soudem. Tehdy mu soudci udělili  nepodmíněný trest odnětí svobody v trvání 26 měsíců ve věznici s dozorem.  Odsouzený vyšel z věznice v květnu roku 2011,  už následujícího roku však byl obžalován z podobného skutku.

V úterý hlavní líčení pokračuje.