Velmi vážným obviněným čelí u Krajského soudu v Hradci Králové známý náchodský sportovec Martin Horák. Státní zástupkyně Lucie Žabková ho viní, že jako masér v průběhu čtyř let sexuálně obtěžoval šestici žen. Klientkám měl strhávat kalhotky, osahávat je na intimních partiích nebo je líbat na různé části těla.

První poškozené měl Horák už v roce 2015 údajně rovnat křivou kostrč značně neobvyklou metodou. „Řekl mi, ať si kleknu na čtyři a strčil mi bez upozornění prst do zadku. Řekla jsem, že mi to není příjemné. Nějakou dobu mi ještě říkal, abych chvíli vydržela. Šlo o několik minut,“ vypověděla včera žena u krajského soudu.

Podívejte se na rok starou fotogalerii, která referovala o úspěších Martina Horáka

Sama se přihlásila až po několika letech na základě policejní výzvy. Policisté chování maséra intenzivně řešili poté, co se ozvala první žena. Později se přidalo dalších pět.

Mezi šesticí žen, které měl masér sexuálně obtěžovat je velký věkový rozdíl. Jsou mezi nimi mladé ženy ve věku těsně nad 18 let, ale i ženy ve zralejším věku. Jedné měl údajně při masáži vášnivě líbat, strkat jí jazyk do pusy, svléknout ji kalhotky a lízat přirození.

Ještě před rokem se náčelník TJ Sokol Náchod Martin Horák pyšnil nejenom světovým titulem v silovém trojboji, ale i dalšími úspěchy:

„Bránila se aktivně tím, že jej kopla do hrudi, nechtěla však křičet, aby nevyděsila vnučku, která čekala ve vedlejší místnosti, ale i přes tento aktivní odpor jí zasunul prsty do pochvy, kde s nimi pohyboval. Žádala jej, aby toho nechal, aby přestal, což učinil až po zazvonění dalších přicházejících klientů,“ popsala žalobkyně jeden z případů.

SVĚTOVÝ ŠAMPION V SILOVÉM TROJBOJI

Obžalovaný Martin Horák je v Náchodě známou osobností. Opakovaně byl oceněn v soutěži o nejlepší sportovce Náchodska. Je dokonce dvojnásobným mistrem světa v silovém trojboji.

Některé z poškozených po zážitku trpěly traumatickými poruchami. I proto je Martin Horák obžalovaný i z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Jedna z žen, která v pondělí před soudem vypovídala, popisovala, že po incidentu měla dlouho problémy se spaním a minimálně rok nemohla vůbec jezdit kolem provozovny, ve které mělo k sexuálnímu nátlaku dojít.

„Sundal mi kalhotky a řekl, že mi musí sáhnout do klína. Pak mi strčil prsty do přirození. Když jsem odcházela, obejmul mě, políbil na čelo a řekl, ať na všechno zapomenu," vypověděla značně rozrušená žena před soudem.

OBŽALOVANÝ MASÉR K SOUDU NEPŘIŠEL

Čtyřiačtyřicetiletý masér v pondělí k soudnímu jednání vůbec nedorazil. Odkázal na své dřívější výpovědi a soudu poslal obsáhlé vyjádření.

„Za dva roky vyšetřování jsem zcela psychicky vyčerpán,“ vzkázal soudu s tím, že by účast nezvládl. Obvinění nicméně označil za vykonstruovaná a vzkázal, že trestní stíhání by mělo být zastaveno.

Soudce Jiří Vacek přesto vyzval obhájkyni k tomu, aby se její klient aspoň jednoho jednacího dne zúčastnil. Případ pokračuje u Krajského soudu v Hradci Králové i v úterý. Podle všeho tento týden neskončí a další jednací dny budou i v červenci. Vypovídat ještě mají další poškozené ženy a také znalci.