V neděli odpoledne odhalili „dálničáři“ na 106. km dálnice D11 ve směru jízdy na Hradec Králové 34letého řidiče vozidla BMW, který „uháněl“ rychlostí 227 km/h. Muž překročil nejvyšší dovolenou rychlost na dálnici téměř o 100 km/h. S řidičem policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Dále mu zasahující policisté sdělili, jakého se dopustil přestupku, s čímž souhlasil, a následně s ním na místě sepsali oznámení o přestupku.

Ve správním řízení mu hrozí pokuta od 5 do 10 tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel od 6 měsíců do 1 roku.

Zdroj: Youtube

V souvislosti se začátkem stavby obchvatu Jaroměře se dále policisté dálničního oddělení zaměřili na uzavřenou komunikaci mezi obcemi Dolany a Krabčice, kde za víkend uložili pět desítek pokut v příkazním řízení. Přestupci zde porušovali dopravní značku č. B 11, tedy zákaz vjezdu všech motorových vozidel.V těchto místech zákazem vjezdu v sobotu dopoledne projížděl i opilý cizinec ve vozidle Volkswagen, který nadýchal 0,39 promile. 

Za jízdu pod „pod vlivem“ mu „dálničáři“ uložili kauci 10 tisíc korun, kterou na místě uhradil. Dále přišel o řidičský průkaz a byla mu zakázána další jízda.

V pátek ve večerních hodinách se policisté věnovali dohledu nad bezpečností a plynulostí v silničním provozu na silnici I/33 ve směru jízdy na Náchod, když si všimli vozidla Volkswagen, které předjíždělo ostatní vozidla v místech, kde je to zakázáno. Předepsaným způsobem „dálničáři“ ve Spytech zastavili 30letého cizince, který se svým prohřeškem souhlasil a na místě uhradil uloženou kauci 6 tisíc korun.