VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Resuscitace nepomohla, muž u garáží později zemřel

Hradec Králové /LINKA 112, VIDEO/ - Strážníci hradecké městské policie se během jednoho večera pokoušeli zachránit život hned dvěma mužům.

1.3.2016
SDÍLEJ:

Strážníci při snaze o záchranu lidského života.Foto: Městská policie Hradec Králové

První z nich ležel v naprosté tmě u garáží ve Fučíkově ulici. Strážníci si ho všimli jen díky tomu, že šli zkontrolovat zaparkované vozidlo, které mělo otevřené přední dveře. To upoutalo jejich pozornost. Přiblížili se k vozidlu a zahlédli postavu ležící o pár metrů dál. Muž byl v bezvědomí, měl nehmatný tep a nedýchal. Strážníci okamžitě zahájili nepřímou masáž srdce a kontaktovali záchrannou službu. V resuscitaci pokračovali až do příjezdu lékaře. Devětasedmdesátiletý muž byl převezen do nemocnice. Bohužel, přes veškerou snahu strážníků a záchranářů, muž v nemocnici zemřel.

Strážníci při snaze o záchranu lidského života.O hodinu později zavolala na tísňovou linku městské policie žena a žádala o příjezd hlídky, jeden ze sousedů volá o pomoc. Strážníci přelezli z vedlejšího bytu na balkon a přes okno spatřili staršího muže, jak obtížně lapá po dechu. Stále se snažil volat o pomoc. Vzhledem ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu strážníci vyrazili vchodové dveře a vstoupili do bytu. Poskytli mu první pomoc a přivolali záchrannou službu. Do příjezdu záchranářů kontrolovali jeho zdravotní stav. Po prvotním vyšetření byl devětašedesátiletý muž převezen do nemocnice. Městská policie o události informovala rodinné příslušníky.

Záchranná služba v obou případech ocenila rychlou a efektivní první pomoc poskytnutou strážníky.

Na manželku vzal nůž, hrozí mu tři roky

Hradec Králové - Z nebezpečného vyhrožování obvinili policisté 43letého cizince ze Smiřic, který se měl pokusil fyzicky napadnout svoji manželku. Konflikt prý vznikl kvůli požívání alkoholu ze strany obviněného. Když se žena ráně vyhnula, poškodil ze vzteku opakovanými údery dveře, vedoucí z kuchyně do dětského pokoje. Incident následně pokračoval slovním konfliktem v kuchyni, kdy dalšímu napadení měla zabránit 48letá příbuzná, která poškozenou v té chvíli bránila vlastním tělem. Muž poté uchopil do ruky nůž  a se slovy „já tě zabiju" ruku zvedl, přičemž dalšímu napadení zabránil 27letý svědek. Další lidé poté zavolali na místo policii. Obviněný muž později uvedl, že si žádného protiprávního jednání není vědom. Tento konflikt nebyl však zdaleka první, který zde museli muži zákona řešit. Agresor skončil ve vazbě a hrozí mu tři roky za mřížemi.

Víkend: Pět řidičů pod vlivem drogy

Hradec Králové - Za víkend bylo v Královéhradeckém kraji odhaleno pět řidičů pod vlivem drog. „Nejčastěji se jednalo o požití marihuany a pervitinu. Všem řidičům, mužům ve věku od 22 do 39 let, policisté zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz," řekla tisková mluvčí krajské policie Iva Kormošová.

Dva řidiči se navíc dopustili ještě dalšího přestupku. Jeden neměl platnou technickou kontrolu a jeden neměl u sebe, ačkoliv ho vlastní, řidičský průkaz. „Policisté řidiče vyzvali k podrobení se odbornému lékařskému vyšetření spojenému s odběrem žilní krve. Kromě jednoho se všichni podrobili a výsledky jejich vyšetření budou přidány k jejich spisu," upozornila Kormošová.

Během víkendu policisté odhalili také čtrnáct mužů, kteří u sebe přechovávali v malém množství pro svoji potřebu omamnou či psychotropní látku. Nejstaršímu bylo čtyřicet let a nejmladšímu sedmnáct. V jedenácti případech měli u sebe marihuanu, ve dvou pervitin a jeden jedenadvacetiletý měl u sebe devět psychotropních houbiček. „Drogu, kterou všichni dobrovolně vydali, policisté předali do skladu Toxi k následnému zničení. Policisté přestupek na místě vyřešili blokovou pokutou," prozradila mluvčí.

Jaká vlastně platí pravidla? Přechovávání drog pro vlastní potřebu je vždy protiprávní. V malém množství podle zákona o přestupcích; v množství větším než malém podle trestního zákoníku. Přechovávání drogy pro jiného je vždy trestný čin. Pěstování rostliny nebo houby obsahující omamnou nebo psychotropní látku pro vlastní potřebu v malém množství je přestupkem. Sušení konopí je výrobou psychotropní látky a je trestným činem bez ohledu na množství.

Autor: Jiří Fejgl

1.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení