Devětadvacetiletého řidiče motocyklu kontrolovali broumovští policisté v pátek večer na Mírovém náměstí. „Hladina alkoholu v dechu dosáhla hodnoty 1,58 promile a opakovaně 1,74 promile,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová. Na druhého řidiče natrefila o den později hlídka obvodního oddělení v Polici nad Metují. „Dvaašedesátiletému řidiči automobilu Renault Thalia bylo naměřeno 1,45 promile a opakovaně 1,42 promile alkoholu v dechu, informovala mluvčí s tím, že policisté mužům zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Oba řidiči jsou nyní důvodně podezřelí ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za takové jednání jim hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Policisté neustále opakují, že alkohol za volant nepatří. Varují i před záludným zbytkovým alkoholem a následnou „kocovinou“ s celkovým útlumem. „Výsledky výzkumů jasně ukázaly, že již hodnota kolem 0,2 promile v krvi způsobuje prokazatelné zhoršení schopnosti řídit. Vzrůstá tendence riskovat, nepřiměřeně se zvyšuje sebedůvěra, zhoršuje se schopnost rozeznat pohybující se světla a také se špatně odhadují vzdálenosti,“ varovala policejní mluvčí a dodala, že všichni účastníci silničního provozu musí být ohleduplní a mít společný zájem - snížit počet dopravních nehod.