Dopravní policie by chtěla varovat všechny motoristy, aby zvláště v letních měsících byli opatrnější při průjezdu lesními úseky.

Z lesního porostu mohou vyběhnout zvířata v kteroukoli denní i noční hodinu. Zvěř, vábená voláním přírodyčivyplašená ve svém přirozeném prostředí houbaři nebo dalšími návštěvníky lesa, se stává hluchou a slepou k nebezpečí. Od počátku roku se na silnicích náchodského okresu stalo celkem už 29 dopravních nehod s účastí zvěře.

Za měsíc červen měla zvěř na svědomíčtyři nehody, v červenci zatím nehody tři. Že nás můžezvěř na silnici překvapituprostředdne, dokládá dopravní nehoda z pondělí 30. července, kdy srnec vběhl pod kola automobilu na frekventovanou silnici v pět hodin odpoledne. Tato nehoda se stala na silnici 1. třídy č.33 mezi Náchodem a Jaroměří, při okraji lesíka těsně před vjezdem do Jaroměře. Řidiči osobního automobilu Škoda Superb vběhl z příkopu po levé straně přímo do jízdní dráhy srnec. Po střetu s automobilem zvíře uhynulo,řidič auta zraněn nebyl.Dechová zkouška na požití alkoholu řidiče vozu byla negativní, technická závada nebyla zjistěna ani uplatněna. Hmotná škoda činila 32.000 korun.


nprap. Bc. Eva Prachařová, vrchní inspektor