Navzdory všemu řidič pokračoval ve zběsilé jízdě dál a zastavil až u lesa na okraji města Szczytna, kde jeho automobil v podmáčeném terénu uvízl. Řidič vystoupil a utekl. Nakonec byl nalezen a zatčen nedaleko lázeňského města Polanica-Zdrój, kde jeho více než čtyřiceti kilometrová honěná se zákonem dvou států skončila.

Podařilo se nám zjistit, že zadrženým pachatelem je 34letý Čech. Ten nyní čeká v polské cele na výslech.

Dramatický příběh začal těsně po osmé hodině na Policku, kde pachatel odcizil automobil Škodu Felicia. Krádež staršího kombíku zelené barvy s modrými pátými dveřmi se ke smůle zloděje neobešla beze svědků. Policie se tak velmi rychle dozvěděla o pohybu vozidla směrem ke státní hranici. Z českého území se i přesto řidiči podařilo zmizet za kopečky. „Proto jsme požádali polskou stranu o součinnost při zadržení pachatele," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Ukradené vozidlo skončilo stát opuštěné v lese u polského města Szczytna. Jak je vidět, tak sklo zadních dveří je vysypané, pravděpodobně následkem střelby polského policisty.
Drama a velký hon na řidiče. Ukradeným vozem srazil policistu, zněly i výstřely

První pokus zadržet muže hned za hranicemi v Kudowě-Zdrój se nezdařil. Polští policisté se pustili do pronásledování vozu, který mířil směrem na Lewin Kłodzki a dále na Duszniki-Zdrój, kde policie zatarasila cestu. „Řidič prorazil zátaras a při tom srazil policistu. Poté jeden z policistů vytáhl služební zbraň a několikrát vystřelil směrem za ujíždějícím vozidlem. Mířil na automobil, nikoliv na řidiče," uvedla Wioletta Martuszewska z okresního policejního ředitelství v Kladsku.

Navzdory výstřelům automobil ale pokračoval ve zběsilé jízdě dál. Stopku mu vystavil až podmáčený terén na okraji lesa u města Szczytna. Řidič felicii opustil a utíkal směrem k dalšímu lázeňskému městu Polanica-Zdrój. Zde byl po několikahodinovém intenzivním pátrání nalezen, zadržen a nyní čeká v polské cele na průběh dalšího šetření.

Českoskalický noční klub se rozhodl k radikálnímu kroku a kvůli potyčkám mezi návštěvníky ukrajinského původu zakázal provozovatel vstup všem návštěvníkům z Ukrajiny.
Venku jsme splachovali krev, říká majitel klubu, který dal stopku Ukrajincům

Pachatel aktuálně sedí za mřížemi u našich severních sousedů, kde porušil zákon výrazněji než u nás. „Nás se bude týkat případ odcizení automobilu na české straně," dodala Eva Prachařová.

Vzhledem k tomu, že ujíždějící řidič srazil policistu, tak mu krádež automobilu za pár tisíc korun může přijít hodně draho. „Podle klasifikace jeho prohřešku by u nás řidiči mohlo hrozit za násilí proti úřední osobě nebo proti orgánu veřejné moci odnětí svobody v délce až čtyř nebo dokonce až osmi let," dodala Eva Prachařová.