Jízda sedmapadesátiletého muže skončila v neděli ve čtvrt na pět odpoledne na Náchodsku, když policisty z obvodního oddělení Česká Skalice při provádění dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu zaujal muž, jedoucí nepřipoutaný ve vozidle Mercedes Benz. Rozhodli se ho proto zkontrolovat a řešit tento přestupek v dopravě.

Při kontrole však pojali policisté podezření, že muž požil před jízdou alkoholický nápoj, proto ho vyzvali k provedení dechové zkoušky. Orientační dechová zkouška ukázala opakovaně hodnotu přesahující 2 promile alkoholu v dechu.

Policejní hlídka uvedené protiprávní jednání zaprotokolovala pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok. Nezodpovědnému účastníkovi silničního provozu policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a z místa kontroly odešel po svých.

Zdroj: Youtube

I přesto, že muž svým jednáním nezpůsobil dopravní nehodu, nemusí to vždy dopadnout takhle. Nebezpečnou jízdou, bezohledností řidičů a nedodržováním předpisů dochází k vážným dopravním nehodám. Všichni účastníci silničního provozu si musí uvědomit, že porušováním dopravních předpisů a stoupající agresivní jízdou není možno zajistit bezpečnost v silničním provozu. I přes veškerou snahu policistů prováděním dopravních akcí a zvýšeným dohledem na pozemních komunikacích není na našich silnicích úplně bezpečno, neboť především řidiči a všichni účastníci silničního provozu musí být ohleduplní a mít společný zájem, a to je snížit počet dopravních nehod na našich silnicích.