Upozornil je na ně uplynulou středu večer anonymní volající. Když hlídka strážníků na místě dvojici zadržela, ta nijak nezapírala, že si berou to, co jim nepatří. Hlídka následně provedla lustraci obou osob na obvodním oddělení policie. „Ukázalo se, že jeden z mužů byl v posledních třech letech pravomocně uznán vinným z trestného činu proti majetku a tím se pokusem krádeže kovových rámu stal podezřelým ze spáchání trestného činu. Oba muže si proto převzala hlídka Policie ČR k dalším úkonům a opatřením," uvedl velitel městské policie Ondřej Mundl.

Romové kradli rámy oken

Za krádež dvou kol hrozí zloději dva roky

Nové Město nad Metují - Dosud neznámý pachatel odcizil z kolárny firmy v Novém Městě nad Metují minulý čtvrtek dvě jízdní kola v celkové hodnotě 22 tisíc korun. Stalo se tak v době, kdy byli jejich majitelé v práci.

„Zloděj se nezjištěným způsobem dostal do kolárny, tam odstranil ze dvou bicyklů zámky a i s nimi stejně nepozorovaně jak přišel, tak zmizel. Majitelé jízdních kol na krádež přišli teprve až po směně, když zjistili, že se nemají na čem dostat domů," popsala náchodská policejní mluvčí Eva Prachařová.

Policisté po zloději kol pátrají. Případ zaevidovali jako přečin krádeže a pachateli hrozí s ohledem na výši způsobené škody až dvouletý trest vězení.