„K incidentu došlo před školou. Skupinka učňů tu pravděpodobně čekala na autobus a z areálu školy vyjížděl náš pedagog. Tady v tom momentě došlo ke konfliktu. Údajně se mu kluci pletli do cesty a něco pokřikovali. Co přesně se stalo a kde je pravda, je nyní věcí vyšetřování policie. Učeň měl po vyučování a pedagog po pracovní době. Jako zaměstnavatel nepodniknu žádné kroky, počkáme na vyšetřování,“ sdělil ředitel Vladimír Alexander.

K případu se prozatím nehodlá vyjadřovat ani policie. „Napadený mladík neutrpěl vážná zranění. Sice vyhledal lékaře, ale nebyl hospitalizován. Navíc incident nahlásil kosteleckému obvodnímu oddělení, ale jelikož se vše odehrálo v Opočně, spadá právě do kompetence opočenského obvodního oddělení,“ uvedla Vlasta Lepková, tisková mluvčí Okresního ředitelství Polciie ČR. Dodala, že v těchto dnech budou vyslechnuti všichni svědci celé události.

Ředitel školy v minulosti obdobný případ nepamatuje. „Studenti jsou sice agresivnější, ale ne vůči učitelům, spíše mezi sebou, nejde o nic mimořádného. K incidentu mohu říci jen to, že část školy stojí za pedagogem a část za učněm. Já osobně čekám na verdikt policie,“ uzavřel Alexander.

Opočenský incident mezi učněm zdejší zdejšího středního školního zařízení, které vyučuje obory farmář, číšník a řadu dalších profesí, je vzačátcích vyšetřování.Jak potvrdila Vlasta Lepková, tisková mluvčí Okresního ředitelství Police ČR Rychnov n. K., případem se zabývá Obvodní oddělení Police ČR Opočno. „nyní se chystají výslechy svědků, takže jakékoli závěry jsou předběžné,“ uvedla mluvčí.

Kincidentu došlo mimo školní areál po vyučování i po pracovní době pedagoga. Ředitel školy do konce vyšetřování nebude sahat kžádným opatřením. „ Prozatím není důvod. Počkáme na verdikt vyšetřování,“ uvedl Vladimír Alexander, ředitel školy.

Obdobný případ se vrychnovském okrese nestal, respektive, nedostal se do policejních statistik.