O pár kilometrů dál policisté 61letého řidiče předepsaným způsobem zastavili a provedli s ním silniční kontrolu. Muž se svým prohřeškem souhlasil a v současné době mu ve správním řízení hrozí pokuta od 5 do 10 tisíc korun a zákaz řízení od 6 měsíců do 1 roku. Tento řidič svou rychlou jízdou překročil nejvyšší dovolenou rychlost o 101 km/h.

| Video: Youtube

Již v neděli krátce před dvanáctou hodinou policisté z dálničního oddělení Pravy na 97. km dálnice D 11 ve směru jízdy na Hradec Králové změřili vozidlo Škoda, které se „řítilo“ rychlostí 199 km/h. 22letý řidič navíc usedl za volant opilý. Podrobil se orientační dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem, když nadýchal 0,70 promile alkoholu. Policisté mu zadrželi na místě řidičský průkaz a věc oznámili správnímu orgánu k projednání. Hrozí mu pokuta 20 tisíc korun.

close Další dálniční pirát z D11 info Zdroj: Policie ČR zoom_in

Správná rychlost

Ve většině evropských zemích, včetně České republiky, máme nejvyšší dovolenou rychlost 130 km/h, vyjímkou je Německo, ale i tam jde o rychlost doporučenou, při jejím překročení jste přísněji posuzování v případě nehody. Nejnižší rychlost je 80km/h, pokud ji nemůžete dodržet, musíte dálnici opustit.