Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sběratelské předměty, nebo omamné a nebezpečné látky?

Východní Čechy- Legislativa má svůj seznam zakázaných látek. Ne vše, co máme u nás v prodeji, a tím i legální, je na něm uvedeno. Látky dostupné v některých obchodech jsou nebezpečné, jelikož mákokdo zná jejich účinek na zdraví.

28.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: shutterstock.com

Policie prověřila zboží, které nabízí obchod na pěší zóně v centru města Hradce Králové. Odebrané vzorky posléze odeslala na chemickou expertizu do toxikologických laboratoří, kde se zkoumají účinky a složení nabízených produktů.

„Z našeho pohledu jsme pevně vázáni legislativou a máme daný seznam zakázaných látek. Na něm se nic z prodeje obchodu nevyskytuje. Zakázanou látku jsme tedy nenašli, nicméně účinky zkoumáme. Je však otázkou lékařského posudku, jak ty látky působí dohromady,“ přiblížila Ivana Ježková, tisková mluvčí krajské policie.

Dostupnost nelegálních drog v ČR je dle statistických údajů značná. Existuje vysoká pravděpodobnost, že dospívající generace se s jejich nabídkou ve svém životě někdy setká. Protože se jedná o látky, které jsou na trhu nové, nikdo neví, jaké budou jejich dopady na lidský organismus, zejména centrální nervovou soustavu a vnitřní orgány.

„Dle informací od našich klientů jsou produkty prodávány ve formě tablet, sypkého prášku, nebo sušených částí rostlin. Ačkoli prodejci uvádějí na obalu výrobků, že nejsou určeny ke konzumaci lidmi, naši klienti tvrdí, že účinky těchto produktů z řad „koupelových solí“ jsou podobné účinkům amfetaminů, čili budivých látek, například pervitinu, a bylinné směsi se co do účinků vyrovnají marihuaně, protože mají halucinogenní efekt,“ uvedla Lucie Poláková, pracovnice K-centra Laxus.

K nám se tyto obchody, které nabízejí „legální zboží“, dostaly z okolních zemí. „Je veřejně známo, že se jedná o podnikatelskou aktivitu, která se do ČR rozšířila z Polska jako reakce na skutečnost, že předměty nabízené v těchto obchodech obsahují látky, které byly v Polsku s ohledem na jejich nebezpečnost a potenciál návykovosti zařazeny na seznam zakázaných látek,“ doplnil Jiří Kotala, koordinátor prevence kriminality. S největší pravděpodobností bude stejný postup realizován i u nás.

ČTĚTE TAKÉ:
Drogové opojení 'za babku' a legálně. Co s tím?

Autor: Jan Odstrčil

28.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení