Podle státní zástupkyně Lenky Faltusové se matka čtyř dětí dopustila trestného činu dne 15. října loňského roku před 14. hodinou, kdy po předchozí slovní a fyzické rozepři napadla nožem s délkou čepele 210 milimetrů zezadu svého známého. „Způsobila mu jednu bodnou ránu v levé polovině hrudníku vzadu, která způsobila částečné proniknutí vzduchu do levé pohrudniční dutiny. Svým jednáním způsobila napadenému poškození důležitého orgánu a tím ho bezprostředně ohrozila na životě selháním základních životních funkcí. Jeho smrt byla odvrácena vysoce odborným lékařským zákrokem na chirurgickém oddělení Krajské nemocnice v Pardubicích,“ uvedla státní zástupkyně.

„Neměla jsem v úmyslu ho zabít. Byl hrozně opilý. Jen jsem se mu bránila, protože mě fyzicky napadl. Nevím, proč se tak stalo,“ řekla Marková v pondělí v soudní síni.

V přípravném řízení na policii obžalovaná uvedla, že v den, kdy došlo k trestnému činu, byla rozrušená, neboť majitel bytu jí pohrozil, že když nezaplatí nájem, bude muset dům opustit i s dětmi. Když po poledni vpustila do bytu opilého známého, došlo k rozepři.

„V obýváku jsem od něho nejdříve dostala ránu do obličeje, dostala jsem pěstí do břicha, nestačila jsem to počítat. Sprostě mi nadával. Pak mě chytil za vlasy a mlátil hlavou do zdi,“ řekla Věra Marková po svém zadržení na policii.

K dalšímu konfliktu mezi obžalovanou a poškozeným došlo v kuchyni, kde muž měl Markovou opět fyzicky napadnout. „Na kuchyňské lince jsem vzala nůž a píchla jsem ho do levé lopatky. Nechtěla jsem ho zapíchnout, jen postrašit,“ stojí v policejním protokolu z prvního výslechu Markové. Ta po napadení muže sama přivolala záchrannou službu. I v pondělí u soudu obžalovaná potvrdila, že před žalovaným jednáním sama vypila tři skleničky vína. „Ale nebyla jsem opilá,“ dodala. Hlavní líčení s Věrou Markovou bude pokračovat v pátek.