Obžalovaní se zpovídají z trestného činu nedovolené výroby a distribuce pervitinu. Vloni měli prodat až tisíce gramů drogy nejen na východě Čech, ale část také distribuovat do Německa.

V soudní síni dnes poprvé usedne na lavici obžalovaných Roman Popelář, který měl vloni vyrobit na skeneru a tiskárně nejméně třicet pětisetkorunových bankovek, které se i prostřednictvím jiných osob snažil udat jako pravé.

Dnes by měl před senátem krajského soudu stanout také Milan Strnad. Ten je v odročeném hlavním líčení stíhán za to, že měl v letech 1997 až 2000 nakupovat převážně v zahraničí ojetá osobní vozidla české výroby.

Ve svém svitavském autobazaru i prostřednictvím jiných osob je prodával za ceny výrazně vyšší, než bylo uvedeno na fakturách. Tím ošidil stát na daních o vysokou finanční částku.
Středa a čtvrtek budou na hradeckém krajském soudu patřit hlavnímu líčení s Jindřichem Peckou a Jiřím Otáhalem. Oba obžalovaní měli v roce 2005 při nákupu a prodeji motorové nafty krácením daní poškodit stát zhruba o 190 milionů korun.